Nowoczesna medycyna regeneracyjna opiera się w dużej mierze na leczeniu PRP czyli autologicznym koncentratem płytek krwi.
Preparat ten pozyskujemy z własnej krwi pacjenta pobranej na tej samej wizycie do specjalnych probówek. Zawiera czynniki wzrostu i komórki macierzyste, które pobudzają regenerację skóry i produkcję kolagenu. Po odpowiednim przygotowaniu, osocze można wstrzyknąć do skóry.
Zabieg poprzedza analiza morfologii, aby wykluczyć objawy stanu zapalnego czy chorób krwi.
Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się przede wszystkim w przypadku słabego napięcia skóry, występujących drobnych zmarszczek i przesuszenia, a także u pacjentów z widocznymi oznakami zmęczenia oraz kiedy skóra ma niejednolity koloryt. Skóra taka potrzebuje intensywnej regeneracji i rewitalizacji. Naturalna terapia osoczem pomaga na wszelkie problemy skórne twarzy i ciała. Ze względu na stosowanie preparatu wykonywanego z krwi, zabieg często nazywa się „wampirzym liftingiem".
Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego:
Fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa to podobnie jak osocze preparat pozyskiwany z krwi pacjenta. Różni się jednak znacząco, gdyż płynna fibryna podana miejscowo do tkanek natychmiast wypełnia przestrzenie od wewnątrz. Dzięki tworzącej się w tkankach strukturze przestrzennej, znajdujące się w sieci płytki krwi, krwinki białe oraz komórki macierzyste powoli uwalniane są z macierzy fibrynowej i rozpoczyna się proces odnowy tkanek, komórek i naczyń oraz angiogenezy.
Klinicznie udowodniono, że skóra po ostrzykiwaniu fibryną uległa zagęszczeniu, bruzdy i zmarszczki zostały wypełnione, a cienie pod oczami zredukowane. Ze względu na mniejszą objętość płynnej fibryny wskazane jest je wykorzystanie przy takich obszarach jak: